העמדנו למבחן: Jabra 85t מול 75t – מה ההבדלים ואילו אוזניות ניצחו?

אוזניות הספורט Elite 85t של ג'ברה מגיעות עם מאפיינים ופיצ'רים מהמתקדמים ביותר של החברה עד כה, אך עם זאת, Jabra Elite 75t עדיין שומרות על יתרון באזורים מסוימים שלחלק מהמשתמשים עלולים להיות קריטיים ביותר. בדקנו את 2 הדגמים על מנת שתוכלו להחליט בקלות איזה מהם הוא המתאים בשבילכם.
אוזניות אלחוטיות לספורט Jabra 75t 85t

ביטול רעשים – קיים בשני הדגמים, טוב יותר בElite 85.

אחד העדכונים האחרונים הוסיף ל Elite 75tאת טכנולוגיית ANC לביטול רעשים שלא הייתה קיימת לפני, ולכן היתרון העצום שהיה לדגם ה85t מבחינת ביטול רעשים – הצטמצם. עם זאת – ראוי להזכיר שטכנולוגיית ביטול הרעשים בדגם האליט 75t עדיין לא טובה כמו ב85t ולכן הנקודה הולכת לדגם חדש בסדרה.

עמידות למים – קיימת במידה חלקית בשני הדגמים, טובה יותר בElite 75t.

דגם הElite 85t מגיע עם תקן IPX4, מה שאומר שהאוזניות עמידות לטפטופים קלים, השפרצות מים מכל כיוון וזיעה, מה שאומר שהן אוזניות מצויינות לספורט (למעט שחייה וריצה בגשם כבד). ניתן גם לנגב את האוזניות עם מטלית לחה או מגבון מבלי שיגרם להן נזק. מבחינת אבק לעומת זאת, התקן לא מציין עמידות מיוחדת.
דגם ה75t לעומת זאת בעל תקן IP55, אשר חסין יותר למים במעט מתקן הIPX4 של ה85t, וחסין כמעט לחלוטין מאבק. החלטנו לסיים את הסיבוב הזה בתיקו, מכיוון ששני הדגמים לא חסינים לחלוטין למים ולא מתאימים לריצה בגשם כבד או לשחיה. אם עמידות למים חשובה לכם במיוחד – היינו ממליצים ללכת על דגמי הActive של Jabra.

אוזניות אלחוטיות לספורט Jabra 75t 85t

מבנה, עיצוב ומשקל - תיקו

ממרחק - שני הדגמים נראים כמעט זהים לחלוטין. לElite 85t יש צורה אליפסיסתית יותר בכדי להכיל את הדרייברים הגדולים יותר (12 מ"מ לעומת 6 מ"מ בדגם ה75t), גודל האוזניות גדול במעט ולכן לבעלי אוזניים קטנות נמליץ יותר את ה-Elite 75t. למרות ההבדלים הקלים, ניתן לומר בביטחון ששני הדגמים נראים מצוין באוזן ומחוצה לה.

גם מבחינת משקל אין הבדלים קריטיים – ה75t קלות ב10 גרם מה-85t, הבדל שכנראה לא תשימו אליו לב ולגיטימי לחלוטין כשלוקחים בחשבון את הדרייברים הגדולים יותר ב-85t.
אם קשה לכם לבחור – דלגו על נושא העיצוב, שני הדגמים מצטיינים בתחום וההבדלים ביניהם מינוריים.

חיי סוללה –  Elite 85t

חיי הסוללה של Jabra Elite 85t: בלי ביטול רעשים 7 שעות, עם ביטול רעשים 5 שעות. הכיסוי הנטען מספק 25 שעות נוספות, וזמן הטעינה הכולל הוא שעה בלבד.
חיי הסוללה של Jabra Elite 75t: בלי ביטול רעשים 7.5 שעות, עם ביטול רעשים 5.5 שעות. הכיסוי הנטען מספק 24 שעות נוספות, וזמן הטעינה הכולל הוא 2.3 שעות.

הקרב אולי נראה קרוב, אבל Elite 85t הן המנצחות בסיבוב. למה?
הן תומכות בטעינה אלחוטית ממשטח טעינה (לעומת דגם ה75t שלא), וזמן הטעינה שלהן קצר ביותר מחצי.

אוזניות אלחוטיות לספורט Jabra 75t 85t

נוחות - Elite 85t

כשזה נוגע לאוזניות אלחוטיות, במיוחד אם אתם משתמשים בהן בספורט – הנוחות קריטית! כשמשהו תקוע לנו באוזן למשך שעות, חשוב לוודא שהוא לא יתחיל להפריע אחרי כמה דקות. דגם ה85t מגיע עם יותר אטמי סיליקון בסוגים וגדלים שונים, ויושב טוב יותר באוזן, ולכן ה85t מנצחות מבחינת הנוחות. לעומת זאת, הן גדולות במעט מה-Elite 75t, ולכן לבעלי אוזניים קטנות היינו ממליצים ללכת על ה-75t.

שליטה, פונקציונליות ואפליקציית Sound+ - תיקו

שני הדגמים, Elite 85t ו-Elite 75t מתחברים לאפליקציית Sound+ המאפשרת לשלוט בANC או ב-EQ , מספקת מידע על רמות הסוללה של כל אוזניה בנפרד ושל הקייס, ואפילו מאפשרת להקצות פעולות בהתאמה אישית, כלומר להחליט מה יקרה כאשר תלחצו על כל אוזניה.

איכות מיקרופון –  Elite 85t

ג'אברה שדרגה את דגם ה85t החדש ל6 מיקרופונים, לעומת 4 מיקרופונים שקיימים בדגם הקודם – מה שמשפר משמעותית את איכות האודיו בשיחות טלפון.

מפרט טכני

עמידות:
75t – IP55
85t – IPX4


חיי סוללה אוזניות:
75t – 7 שעות
85t – 7.5 שעות

חיי סוללה כיסוי נטען:
75t – כ24 שעות
85t – כ25 שעות

זמן טעינה:
75t – 2.3 שעות
85t
- שעה

משטח טעינה אלחוטי:
75t – לא
85t – כן

גודל דרייברים:
75t – 6 מ"מ
85t – 12 מ"מ

טכנולוגיית ביטול רעשים:
75t – במידה חלקית (דיגיטלי בלבד)
85t - כן

מיקרופונים:
75t – 4 מיקרופונים
85t – 6 מיקרופונים


 

אז אילו אוזניות ניצחו?

לסיכום, אין שום ספק שהאוזניות האלחוטיות Jabra Elite 85t הם שדרוג לעומת דגם ה-Elite 75t. הן נשמעות יותר צלול, טכנולוגיית סינון הרעשים שלה (ANC) הרבה יותר אפקטיבית, הן נטענות הרבה יותר מהר ואיכות הסאונד טובה בהרבה.
מצד שני, לא סתם ה Jabra Elite 75t, הם מדגמי אזניות הספורט הנמכרות והאהובות ביותר בעולם כי הן אמינות, נשמעות טוב והמחיר שלהן שווה לכל נפש.
לרכישת האוזניות Jabra Elite 75t: לחצו כאן
לרכישת האוזניות Jabra Elite 85t: לחצו כאן
עדיין מתלבטים? תנו לי לעזור
אביב יפרח - מנהל החנות
x

#{title}

#{text}

#{price}